Zapraszamy serdecznie na kolejne, a pierwsze w 2019 Zgromadzenie Skrzypcowe: warsztaty i potańcówkę w stodole na Lelitku.

W tym roku zapraszamy w niedzielę, 14 lipca na popołudniowe spotkanie i wspólne doświadczanie mocy muzyki ludowej. Warsztaty odbędą się od godziny 15 do 19, a potem potańcówka z przerwą w trakcie na pokaz tańca z ogniem.

Celem zgromadzenia jest uzdrawianie ciała i umysłu poprzez połączenie z tradycją, korzeniami, starą historią i uwalnianie niewyrażonych uczuć, myśli, emocji. W stodole nasi przodkowie trzymali siano i słomę dla potrzeb zwierząt. W obecnych czasach możemy spać na sianie i tańczyć na dechach, rozmawiać i odpoczywać w tym samym miejscu, w którym kiedyś było miejsce pracy. Jedno co pozostało niewiele zmienione to muzyka, która jest łącznikiem i wyrazicielem emocji i uczuć wszystkich pokoleń ludzi na świecie. To ona była narzędziem wyrażania emocji i myśli, które normalnie były zakazane lub objęte zasadami. Teraz możemy wyrażać się swobodnie, ale zapominamy, że te zasady nadal często obowiązują, a mogą zostać uwolnione, tak jak inne stare historie. Poprzez wyrażanie tego co kiedyś uzdrawiamy swoje ciało i umysł z wszelkich chorób i problemów.

Warsztaty i potańcówkę poprowadzą:

– Tadeusz Mocarski z Brzezinek koło Gielniowa, 85 letni mistrz skrzypiec grający od młodości muzykę regionu opoczyńskiego. https://vimeo.com/223450227

– Mateusz Niwiński, doskonały skrzypek, uczeń Piotra Gacy z Przystałowic Małych i wielu lokalnych skrzypków. Wraz z żoną Agnieszką Niwińską, grającą na bębenku starają się zachować jak najwięcej ze swoistej maniery swoich mistrzów, uzyskać brzmienie dawnych kapel weselnych, dlatego też muzyka, którą grają jest przeznaczona nie tylko do słuchania, ale przede wszystkim do tańca. https://www.facebook.com/kapelaNiwinskich/

Program Zgromadzenia:

Niedziela, 14 LIPCA, od godz. 15.00

15 – 16 – Kinga M., Uzdrawianie chorób i problemów poprzez muzykę

16 – 18 – Tadeusz Mocarski z Brzezinek, warsztat skrzypcowy

18 – 19 – Warsztaty tańca i zabaw ludowych – Agnieszka i Mateusz Niwińscy z Mińska Mazowieckiego

19 – 23 – POTAŃCÓWKA na dechach w stodole

22.00 – Pokaz Tańca z Ogniem – Jeremi Maruszczak z Lelitka

Dla osób przyjezdnych jest możliwość noclegu w stodole, na sianie czy łóżkach tam ustawionych. Można zostać na drugi dzień i pobyć razem.

Miejsce: Lelitek 6, 26-434 Gielniów, wjazd z drogi nr 728 przez łąkę za napisem na drzewie: KINGiDOM. Dojazd autobusem na przystanek Snarki/Rozwady lub Gielniów Skrzyżowanie.

Kontakt: Kinga M., tel. +48 511479704, kingavision@gmail.com www.thejourney.pl

Składka dla kapel i prowadzących, ile kto może i czuje.

Written on July 12th, 2019 , świadomość
Paneurytmia w Radzimowicach, na skrzypcach gra Peter Denov z Bułgarii, 31.07.2016


To piękny, duchowy taniec pochodzący z Bułgarii, ale źródło prawdziwe ma w duchowych naukach i inspiracji boskiej. I taki jest w swoim wyrazie i obrazie. Kiedy patrzy się na ludzi tańczących Paneurytmię, zwłaszcza w górach i gdy słyszy się tą przejmującą muzykę to można poczuć się jak w niebie. Tak przynajmniej ja się często czuję, tańcząc Paneurytmię i słuchając w domu tej muzyki. Zapraszam do jej tańczenia i doświadczania. http://paneurythmy.com/

Ja poznałam Paneurytmię wiele lat temu dzięki mojej mamie, którą tańczyła ją na spotkaniach Uniwersytetu III wieku w Elblągu, gdzie nauczała ją uczennica Ardelli. Potem poznałam Ardellę i towarzyszyłam jej podczas jej ostatniego pobytu w Polsce. Ardella również pokazała mi jak prowadzić sesję uzdrawiania metodą theJourney, którą wtedy promowała w Polsce. Ja uwielbiam spotkać się i tańczyć o poranku ten piękny i łączący w sobie ducha, ciało i umysł taniec.

Kinga

W czerwcu 2019 roku przylatuje do Polski z USA po 9 latach nieobecności Ardella Nathanael, nauczycielka Paneurytmii, która jako pierwsza uczyła w Polsce tego tańca. Napisała o niej piękną książkę pt. Taniec Duszy oraz małą ilustrowaną opowieść dla dzieci o Paneurytmii „Taniec Motyla”. Obie wydane przez Wydawnictwo Wena. https://krainazdrowia.com.pl/pl/p/-Taniec-motyla%2C-Ardella-Nathanael/54

Ardella przyjeżdża aby spotkać się ze społecznością tańczącą od wielu lat Paneurytmię w Polsce, jak również prowadzić warsztaty dla nowych osób, chcących poznać tą piękną praktykę i zrozumieć nauki, które stoją za prostymi, jednak bardzo mocnymi ruchami tego tańca.

Wiele osób związanych z Recall Healing w Polsce nie zdaje sobie sprawy, że to w pewnym sensie dzięki Ardelli i Paneurytmi do Polski przyjeżdża Gilbert Renaud i naucza Recall Healing. Gilbert i Adrella znali się wiele lat właśnie poprzez taniec i nauki duchowego z nim związane. Ardella przyjeżdżała do Polski i promowała taniec, a jednocześnie opowiedziała Irenie Galińskiej o swoim przyjacielu z Kanady, który prowadził wykłady nowej metody uzdrawiania. Irena poczuła, że to ważne i zaprosiła Gilberta do Polski.

Plan wizyty Ardelli w Polsce i kontakty do organizatorów poszczególnych etapów:

17-24 czerwca – Gdańsk, Trójmiasto – Arletta: 516080966, arleti4u@o2.pl

25-30 czerwca – Poznań, spotkanie oraz weekendowy warsztat organizowany przez IWW, https://evenea.pl/event/paneurytmia/

14-19 sierpnia – Radzimowice koło Bolkowa, Dolny Śląsk,

Written on June 17th, 2019 , świadomość

Powrót do Domu”

Praktyka SamoUzdrawiania

Lelitek, k. Opoczna

I część: 27-30 czerwca 2019

II część: 25-28 lipca 2018

III część: 15-18 sierpnia 2018

IV część: 12-15 września 2018

Zapraszam Cię do udziału w wakacyjnym cyklu warsztatów odkrywania Siebie i swojej mocy uzdrawiania wszelkich konfliktów, problemów, chorób fizycznych, mentalnych czy problemów finansowych. Każdy warsztat to praktyczna podróż do rozpoznania przyczyny tego konfliktu, zrozumienia jej i uwolnienia z ciała i umysłu.

Ważnym etapem powrotu do domu jest przejście przez pustkę, którą większość ludzi nosi w umyśle zapisanym w ciele. Większość ludzi chce wypełnić ją zewnętrznymi rzeczami. A można ją przejść podczas warsztatu, wypełnić światłem, miłością, czymkolwiek ona chce być wypełniona. Choć tak naprawdę kiedy wejdzie się w tą pustą przestrzeń, to tam jest wszystko czego pragnęliśmy w życiu i już nic nie musimy robić czy wypełniać. Potem stajemy się wolni i spełnieni i wyrażamy na zewnątrz to spełnienie. Oraz przyciągamy wtedy wszystko czego pragnęliśmy czy marzyliśmy. Jest to przyciąganie z poziomu pełni, a nie pustki. Dzięki temu uwalniamy się od przywiązania do tego czego nam brakowało czy potrzebowaliśmy oraz skojarzeń, że to coś na zewnątrz jest naszym obiektem marzeń. Prawdziwym marzeniem jest poznanie Siebie, sPEŁNIenie, powrót do Jaźni, do Źródła, do tego Kim Jestem, odkrycie prawdy o sobie, świecie, Bogu.

Powracam do siebie i jestem w domu. Powracam do domu i jestem w Sobie.

Podczas wspólnych Podróży na wakacyjnych weekendowych warsztatach przejdziemy razem przez kolejne etapy podróży do powrotu do domu, do siebie:

I część: 27-30 czerwca 2019, czwartek – niedziela – PODSTAWA

* Przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie.

* MISJA życia. Rozpoznawanie swojego Poczęcia, które niesie przekaz na przyszłość.

* Poznanie naszych Strachów i Tajemnic, schowanych głęboko i dawno w „piwnicach”, uwolnienie ich i zakomunikowanie w bezpiecznej atmosferze warsztatu. Co chowamy w piwnicy czyli – miednicy, biodrach, szkielecie – miejscach, których nie pokazujemy innym.

* Rozpoznawanie darów i ciężarów otrzymanych od naszych rodzin. Co nas niesie przez życie? Poznanie zasad przejmowania historii od przodków poprzez nasze drzewo genealogiczne, tzw. Kwadrat Magiczny (dr. Anne Schucenberg). Uwalnianie się od przekonań i „powinności” wobec rodu według Recall Healing.

* Proces Ogniska rodowego według TheJourney Method by Brandon Bays.

* Poczucie winy, wstyd i strach jako najcięższe emocje w ciele, które blokują przepływ energii.

* Taniec, ruch i kontakt z ziemią jako najlepszy uzdrowiciel tej części naszej istoty. Praktyka tańca.

* Czakra podstawy i sakralna. Rozpoznanie i uwalnianie.

* Poczucie pewności siebie, jako połączenie z ziemią, nogami, z matką i kobietami w rodzie.

* Uwalnianie wszelkich zapisów dotyczących poczucia wartości.

II część: 25-28 lipca 2019, czwartek – niedziela – CIAŁO

* Odkrywanie swojego imienia i jego znaczenia wg symboliki kolorów, nazw.

* Żywioły w naszym życiu. Rozpoznanie jakimi jesteśmy żywiołami i jak je wyrażamy w życiu. Proste sposoby pracy z żywiołami w pracy, domu, życiu na bazie pracy Ricka Jarow „Antykariera, Stwórz Pracę, którą Kochasz” i „Alchemia Obfitości”.

* Co mówią nasze organy wewnętrzne kiedy bolą: płuca, żołądek, nerki, wątroba, jelita, szkielet, itp. kiedy nas „bolą” na bazie RH.

* Siła czy Moc, rozpoznawanie poszczególnych elementów Mapy Poziomów Świadomości według Davida R. Hawkinsa. I

III część: 15-18 sierpnia 2018, czwartek – niedziela – SERCE i GŁOS

* Odkrycie co mówi twoja “twarz” i zmysły, jakie historie stoją za tym, czego nie lubimy czy lubimy: jeść, smakować, mówić, słyszeć, wąchać, patrzeć.Poznawanie znaczenia chorób oczu, nosa, bólu gardła, głowy, itp. według Recall Healing.

* Uwalnianie głosu i ekspresji. Rozpoznawanie wszelkich historii blokowanych w górnej części ciała. Co mówią płuca, serce, tarczyca, krtań, gardło, uszy, itp. kiedy bolą lub noszą jakieś znamiona.

* Osąd i strach przed osądem, śmierć, radość i miłość.

IV część: 12-15 września 2019, czwartek – niedziela – KORONA

* Odnajdywanie odpowiedzi na pytanie „Kim Jesteś?” z wykorzystaniem techniki Diad Komunikacyjnych Intensivu Oświeceniowego – Enlightenment Intensive www.authenticself.co.uk w języku polskim http://thejourney.pl/enlightenment-intensive/

* Ponowne, lekkie narodziny i uwalnianie bólów i problemów związanych z naszym porodem. Uwalnianie starych zapisów związanych z porodem, czyli pierwszą pracą dziecka, które doświadczane jest potem jako wzór pracy w świecie. Tworzenie nowej pracy, którą chcemy wyrażać w świecie.

* Wizja mojego życia, plan działania ze Światłem i Miłością w Obfitości na Ziemi.

* Ustanowienie swojego Królestwa, Ceremonia Koronacji.

To, co nie zostało zakomunikowane, wyrażone, staje się naszym przeznaczeniem” – Carl Gustaw Jung

Na warsztacie każdy z uczestników uzdrawia jakiś problem, chorobę, konflikt lub bolesne uczucie, ból po stracie bliskich czy inną, do tej pory nie rozwiązaną sprawę.

Poprzez uważność, naukę słuchania siebie nawzajem, komunikowanie tego, co jest wewnątrz nas, tego, co czujemy, a nie tylko tego, co myślimy będziemy wspólnie odkrywać tą pamięć i uwalniać się z blokad w umyśle, w podświadomości i ciele, by doświadczyć pełni radości i miłości. Główną z metod jest Recall Healing/Totalna Biologia, the Journey-Podróż Brandon Bays, Diady Komunikacyjne Intensiwu Oświeceniowego, nauki Jezusa z Kursu Cudów, praca z wewnętrznym dzieckiem, Praca-theWork Byron Katie, Antykariera Ricka Jarow, teatr, taniec, wizualizacja, malowanie, symbolika i wiele innych.

Te metody uaktywniają w nas wiarę w siebie i w swoje zdolności uzdrawiania i w to, że każdy z nas „może”, bo ma moc uzdrowić się sam i swoich bliskich.

************* SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE **************

Organizator i zgłoszenia: Kinga: 511479704, thejourneypl@gmail.com,

Terminarz warsztatów poszczególnych: http://thejourney.pl/terminarz/

Miejsce: wieś Lelitek, gmina Gielniów, w okolicach Opoczna,

KOSZTY warsztatu to:

1. Nocleg: 25 zł./noc Spanie jest w domu lub stodole, na kanapach lub sianie, więc możesz ze sobą zabrać swój śpiwór, kocyk, poduszkę czy karimatę. Albo możesz przyjechać z małą torbą i wszystkie potrzebne rzeczy dostaniesz, bo są na miejscu. Dla chętnych lepszej jakości możliwy jest nocleg w pobliskim pałacu Rusinów (15 km): 65 zł/noc.

Jeśli chcesz przyjechać wcześniej albo zostać dłużej, po warsztacie to też możesz.

2. Karma czyli wyżywienie: Koszt to 50 zł./dzień. Będziemy wspólnie przygotowywać posiłki, albo korzystać z okolicznych specjałów kuchni tradycyjnej.

3. Wynagrodzenie Przewodniczki i gospodyni tej krainy jest płatne według indywidualnego POCZUCIA każdej osoby, która pojawi się w tym domu. Tyle ile czujesz, możesz, chcesz to zapłacisz. Forma też jest dowolna. Ważne natomiast, aby było to jasne i zakomunikowane w sposób otwarty i szczery, z wyrażeniem i uwolnieniem wszelkich odczuć i osądów.

4. Dojazd: Najbliższa stacja PKP to Opoczno lub Opoczno Południe i Drzewica. Pociągi bezpośrednie są z Warszawy, Łodzi, Poznania, Gdańska, Białegostoku, Krakowa…. i Wiednia 🙂 Możesz też dojechać autobusem do wioski obok: Snarki lub Gielniów. No i oczywiście możesz przyjechać swoim autem lub blablacarem, albo jakimkolwiek innym transportem. Motoparalotnia kiedyś tu lądowała na łace, gdy lataliśmy podczas warsztatu nad okolicą. Na dębie przy wjeździe na łąkę prowadzącą do domu jest tabliczka z napisem „KINGiDOM”.

************* O PROWADZĄCEJ i METODZIE ******************

Kinga M. od wielu lat prowadzi projekty i warsztaty, gdzie przekłada wizje oraz marzenia na praktyczne projekty. Od 20 lat zaangażowana w działalność różnych organizacji pozarządowych, wspierających innych w rozwoju. Od 30 lat praktykuje na ścieżce Siddha Jogi. Pracowała jako organizator i tłumacz na warsztatach i sesjach różnorodnych technik uzdrawiania, które sprawdziła na sobie i dzieli się z innymi. Szczęśliwa mama dwóch dorastających synów mieszka w rodzinnym domu na wsi w centralnej Polsce. www.marzeniawdzialaniu.pl

O głównej metodzie pracy podczas warsztatów: http://thejourney.pl/recall-healingtotalna-biologia/

Written on June 15th, 2019 , świadomość
Written on January 17th, 2019 , marzenia, obfitość, świadomość, Totalna Biologia, uzdrawianie

Ritmos canarios en Polonia

El concierto de Juan Mesa, miercoles a las 18.00 en Studio Joga Yam

Invitamos al concierto de Juan Mesa. Viene a Polonia por primera vez para presentar su musica creada sobre la base de las raices de los ritmos etnicos de las Islas Canarias, musica espanola, latina y jazz. Juan vive en las Canarias. Es compositor, cantor, toca la guitarra, timble y otros instrumentos. En la Laguna, la capital de Tenerife, en su Academia de Musica, ensena a cantar y a tocar la guitarra y timple.

Colabora con varios artistas, creando grupos de la musica improvisada.

Organizador del concierto: Kinga Maruszczak

entrada: 25 pln

Organizamos tambien conciertos y talleres en otras ciudades:

1.07. – Poznan

4.07. – Lelitek, talleres de canto y guitarra

6.07. – Łódź

7.07. Wroclaw

Written on July 24th, 2018 , świadomość, uzdrawianie

Written on September 16th, 2017 , marzenia, obfitość, świadomość

Written on August 4th, 2017 , świadomość

This is information about workshops in Poland in polish language. If you wish to know more, go to http://thejourney.pl/odkryj-moc/.

Written on April 19th, 2017 , marzenia, oświecenie, świadomość, Totalna Biologia, uzdrawianie

The Journey Pl is proudly powered by WordPress and the Theme Adventure by Eric Schwarz
Entries (RSS) and Comments (RSS).

The Journey Pl

Podroz do Siebie