Zapraszam serdecznie na Kolejną edycję Zgromadzeń Skrzypcowych na Lelitku

W pierwszej edycji 2018 roku odbędą się warsztaty i potańcówki z udziałem Mistrzów ludowej muzyki skrzypcowej i nie tylko w domu rodzinnym i przygotowanej do tańca i grania stodole.
Warsztaty odbędą się w dniach 20-21 lipca, kolejne 6-7 sierpnia, Warsztaty bedą trwały od godz. 12 do 18. koszt 50 zł za dzień. Potańcówka od godz. 19, za dobrowolne dotacje, w piątek krótsza.
To kolejne zgromadzenie ludowe w wyremontowanej Stodole w domu rodzinnym we wsi Lelitek, gmina Gielniów. Gdzie powracamy do tradycji tych okolic i tego domu z intencją uzdrowienia korzeni i spotkania miłośników lokalnej kultury i tradycji.
Warsztaty i potańcówkę poprowadzą:
W piątek i sobotę:
– Tadeusz Mocarski z Brzezinek koło Gielniowa, 85 letni mistrz skrzypiec grający od młodości muzykę regionu opoczyńskiego. https://vimeo.com/223450227 i https://www.youtube.com/watch?v=lGeBQvXgUB
– Czesław Pióro z Radomia, nauka tradycyjnego tańca oberka
W sobotę

– Jan Fokt z Przytyku, gra na harmonii oberki, mazurki i polki z regionu radomskiego, http://www.mazowieckiszlaktradycji.com/poi-lista/jan-fokt-z-kapela/?Print=1
– Kinga Maruszczak poprowadzi krótki warsztat nt. roli muzyki ludowej w uzdrawianiu wszelkich chorób i problemów. www.thejourney.pl
Wieczorem po warsztatach potańcówka na dechach niewielkiej stodoły. Składka dla kapel ile kto może i czuje.
Zagrają min: Katarzyna Zedel oraz Mistrzowie i uczniowie z warsztatów.


Dla osób przyjezdnych jest możliwość noclegu w stodole, na sianie czy łóżkach lub w namiocie. Koszt 20 złotych. Wyzywienie calodzienne 50 zlotych.
Dojazd: Droga wojewodzka 728, najblizsza wies Snarki, Rozwady. Na wjezdzie z drogi 728 tabliczka na drzewie: KINGiDOM, Z Warszawy pks kierunek Konskie. Z Lodzi lub Radomia droga krajowa Nr 12. przystanek autobusowy Gielniow Skrzyzowanie lub Snarki.
Mozna rowniez dojechac pociagiem do Opoczna lub Opoczno Poludnie, wtedy prosze o kontakt, bo trzeba podjechac autem.
Kontakt: Kinga Maruszczak, tel. +48 511479704, kingavision@gmail.com
Foto: Ela zWroclawia, uczestniczka zgromadzenia na Lelitku w 2017 r.

Written on sierpień 4th, 2017 , świadomość

Comments are closed.

The Journey Pl is proudly powered by WordPress and the Theme Adventure by Eric Schwarz
Entries (RSS) and Comments (RSS).

The Journey Pl

Podroz do Siebie